HAKKIMIZDA

Aygören Süt Ürünleri; 1982 yılında Balıkesir ili Balya ilçesine bağlı Kavakalan köyünde sezonluk Koyun peyniri üretimi yaparak gıda sektörüne adım attı.

1992 yılında, 800 m2 kapalı alanda Koyun Peyniri ile Klasik inek peyniri üretimi yaparak yoluna devam etti.

2010 yılında, Balıkesir Organize Sanayi bölgesinde 5.000 m2 ‘si kapalı olmak üzere toplamda 13.000 m2 alan üzerinde kurulu fabrikasıyla üretim kapasitesini ve ürün yelpazesini arttırarak sektördeki yerini sağlamlaştırdı.

2012 yılı itibariyle koyun peyniri, klasik inek peyniri ve keçi peyniri ile birlikte yöresel peynir çeşitleri, taze kaşar peyniri, İzmir tulum peynir çeşitleri, mihaliç kelle peyniri ve tereyağı üretimine başladı.

Aygören Peynirde Güven sloganıyla, 2016  yılı itibariyle 25 çeşit ürün yelpazesi ile peynir üretimine emin adımlarla devam etmektedir.

Aygören Süt Ürünleri kapasite artırımıyla birlikte toplamış olduğu sütler için köy merkezlerine kurduğu soğutma tanklarıyla sütü hijyenik ve soğutulmuş olarak üretime kadar getirmeyi başarmıştır.

Günlük 150 ton süt işleme kapasitesine sahip yeni fabrikamız, 55 kişilik deneyimli ve uzman personeliyle yılın 365 günü, sadece para kazanmak için değil kalite ve lezzet dünyasına katkıda bulunmak için gayret ve çaba sarf etmektedir.

VİZYONUMUZ & MİSYONUMUZ

Vizyonumuv ve Misyonumuz